shark24

Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2011

"ΚΟΥΡΕΨΑΝ" ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Ολυμπιακός φοβήθηκε περισσότερο από όσο έπρεπε την ακίνδυνη Ντόρτμουντ και με ένα σουτ έχασε ματς (1-0) και... μισή πρόκριση! Πεναλτάρα... έκλεψε ο ρέφερι!. Τσάμπα ήττα; Κάπως έτσι... Ο Ολυμπιακός δεν πίστεψε στη νίκη, η Ντόρτμουντ με... τρεις φάσεις του πήρε το ματς, με τους «ερυθρόλευκους» όμως να είναι οι αδικημένοι... Ο Ρώσος τους «έκλεψε» καθαρό πέναλτι, το παραδέχθηκε στο ημίχρονο, αλλά ήταν πολύ αργά... Το 1-0 στέλνει τον Ολυμπιακό στην τελευταία θέση, το «Χ» στο Λονδίνο έκανε πολύ κακό, και πλέον οι Πειραιώτες πάνε να τα δώσουν όλα στη Μασσαλία για να έχουν ελπίδες πρόκρισης.

«Ίσως έκανα λάθος»
Η φάση πάντως που θα μπορούσε να ρίξει τους Γερμανούς στο... καναβάτσο έγινε στο 45', με τον Ρώσο διαιτητή και βοηθό να κλείνουν τα μάτια τους σε καθαρό πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Χούμελς. Την κεφαλιά του Μέλμπεργκ... έβγαλε με το χέρι ο Γερμανός δίνοντας... επιθετικό φάουλ. Στο ημίχρονο ο Τάσος Μητρόπουλος του το τόνισε και η απάντηση του Μπεσμπορόντοφ ήταν... αφοπλιστική «Ίσως έκανα λάθος, ίσως ήταν παράβαση...Δεν με ειδοποίησε ο βοηθός, γι' αυτό έδωσα επιθετικό φάουλ».