shark24

Πέμπτη 12 Ιανουαρίου 2012

Ο Όμο με ένα γλυκό σουτ απέκλεισε τον Παναθηναικό στην διαδικασία των πέναλτι.Τυπική διαδικασία για τον Ολυμπιακό 3-0

Από ένα ημίχρονο για τις δύο ομάδες με την μεγάλη ευκαιρία του Λέτο να στιγματίζει την αναμέτρηση για τους φιλάθλους του Παναθηναικού.. Το παιχνίδι στην κανονική διάρκεια στο 0 - 0 και στην παράταση 0 - 0 άλλωστε εκει ήθελε να το οδηγήσει η ομάδα της Νέας Σμύρνης χωρίς να παίζει (ταμπουρωμένη).

Η μεγάλη πρόκριση- έκπληξη έγνινε με τον Πανιώνιο να συνεχίζει στον θεσμό με 4 - 3 στα πέναλτι έναντι του Παναθηναικού.

Οι αρνητικοί για την ομάδα του Παναθηναικού Καραγκούνης και Λέτο που αστόχησαν στην διαδικασία των πέναλτι και ετσι όπως εξελίχθηκε η διαδικσία ο Σιδεράκης και ο Όμο έδωσαν την μεγαλη πρόκριση στην ομάδα του Πανιωνίου.

Εύκολα και χαλαρά, όπως πρέπει, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-0 τον Θρασύβουλο και προκρίθηκε στους 8

Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10΄ με τον Μάρκο Πάντελιτς να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι μετά από μπαλιά του Αμπντούν.

Το 2-0 διαμόρφωσε στο 21′ ο Φουστέρ με ένα συρτό σουτ και αφού η μπάλα πρώτα βρήκε στο δοκάρι, κατέληξε στα δίχτυα.

Το τρίτο γκολ του Θρύλου πέτυχε και πάλι ο Πάντελιτς, στο 56′, μετά από σέντρα του Μοδέστο.

Αν σας άρεσε το θέμα κάντε ένα "Like" και κοινοποιήστε το στους Φίλους σας...!